VJ0603D4R7DXXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D4R7DXXAJ
Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0603
Surface Mount
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
787.4μm
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
4.7pF
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603D4R7DXXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D4R7DXXAJ
VJ HIFREQ 4.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D4R7DXXAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D4R7DXXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm