VJ0603D4R7DXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D4R7DXPAJ
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
4.7pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Max Operating Temperature :
125°C
High Q, Low Loss
Width :
787.4μm
Surface Mount
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness :
939.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
VJ0603D4R7DXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D4R7DXPAJ
VJ HIFREQ 4.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D4R7DXPAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D4R7DXPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm