VJ0603D4R7CXBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D4R7CXBAJ
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6002mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
4.7pF
Datasheets
VJ0603D4R7CXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D4R7CXBAJ
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 4.7pF