VJ0603D4R7BXXAC
Mfr.Part #
VJ0603D4R7BXXAC
Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0603
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4.7pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D4R7BXXAC
Vishay / Vitramon VJ0603D4R7BXXAC
VJ HIFREQ 4.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D4R7BXXAC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D4R7BXXAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm