VJ0603D4R7BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D4R7BXPAJ
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
4.7pF
939.8μm
Published :
Voltage - Rated :
250V
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±0.1pF
Weight :
2.012816mg
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
250V
Datasheets
VJ0603D4R7BXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D4R7BXPAJ
VJ HIFREQ 4.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)