VJ0603D4R7BLXAC
Mfr.Part #
VJ0603D4R7BLXAC
Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0603
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
4.7pF
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RF, Microwave, High Frequency
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D4R7BLXAC
Vishay / Vitramon VJ0603D4R7BLXAC
VJ HIFREQ 4.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D4R7BLXAC Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D4R7BLXAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm