VJ0603D4R7BLBAC
Mfr.Part #
VJ0603D4R7BLBAC
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount, MLCC
Published :
Capacitance :
4.7pF
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D4R7BLBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D4R7BLBAC
VJ HIFREQ 4.7pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D4R7BLBAC Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D4R7BLBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm