VJ0603D4R7BEBAI
Mfr.Part #
VJ0603D4R7BEBAI
Description
CAP CER 4.7PF 100V 0603 EPOXY
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
4.7pF
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ0603D4R7BEBAI
Vishay / Vitramon VJ0603D4R7BEBAI
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 4.7pF