VJ0603D4R3DXPAC
Mfr.Part #
VJ0603D4R3DXPAC
Description
CAP CER 4.3PF 250V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
4.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
VJ0603D4R3DXPAC
Vishay / Vitramon VJ0603D4R3DXPAC
VJ HIFREQ 4.3pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D4R3DXPAC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D4R3DXPAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm