VJ0603D4R3DXCAP
Mfr.Part #
VJ0603D4R3DXCAP
Description
CAP CER 4.3PF 200V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
4.3pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D4R3DXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D4R3DXCAP
VJ HIFREQ 4.3pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D4R3DXCAP Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D4R3DXCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm