VJ0603D4R3DXCAC
Mfr.Part #
VJ0603D4R3DXCAC
Description
CAP CER 4.3PF 200V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
High Q, Low Loss
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
4.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6002mm
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5pF
Width :
787.4μm
Datasheets
VJ0603D4R3DXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603D4R3DXCAC
VJ HIFREQ 4.3pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D4R3DXCAC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D4R3DXCAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm