VJ0603D4R3DXBAC
Mfr.Part #
VJ0603D4R3DXBAC
Description
CAP CER 4.3PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Feature :
High Q, Low Loss
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4.3pF
Width :
787.4μm
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D4R3DXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D4R3DXBAC
VJ HIFREQ 4.3pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D4R3DXBAC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D4R3DXBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm