VJ0603D4R3BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D4R3BXPAJ
Description
CAP CER 4.3PF 250V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Dielectric :
C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
250V
Max Operating Temperature :
125°C
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Capacitance :
4.3pF
Datasheets
VJ0603D4R3BXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D4R3BXPAJ
VJ HIFREQ 4.3pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D4R3BXPAJ Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 250V.
VJ0603D4R3BXPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V