VJ0603D471FLXAR
Mfr.Part #
VJ0603D471FLXAR
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Factory Lead Time :
49 Weeks
C0G NP0
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Width :
787.4μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0603 (1608 Metric)
Published :
Voltage - Rated :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Datasheets
VJ0603D471FLXAR
Vishay / Vitramon VJ0603D471FLXAR
VJ HIFREQ 470pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D471FLXAR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D471FLXAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm