VJ0603D470MXPAP
Mfr.Part #
VJ0603D470MXPAP
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
250V
Surface Mount
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D470MXPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D470MXPAP
VJ HIFREQ 47pF 250V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D470MXPAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D470MXPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm