VJ0603D470KXCAP
Mfr.Part #
VJ0603D470KXCAP
Description
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
47pF
Datasheets
VJ0603D470KXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D470KXCAP
VJ HIFREQ 47pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D470KXCAP Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D470KXCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm