VJ0603D470KLPAP
Mfr.Part #
VJ0603D470KLPAP
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
High Q, Low Loss
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D470KLPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D470KLPAP
VJ HIFREQ 47pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D470KLPAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D470KLPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm