VJ0603D470KLBAC
Mfr.Part #
VJ0603D470KLBAC
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6002mm
Published :
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ0603D470KLBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D470KLBAC
VJ HIFREQ 47pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D470KLBAC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D470KLBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm