VJ0603D470JXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D470JXPAJ
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
REACH SVHC :
Unknown
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
250V
Surface Mount
Depth :
800μm
Voltage :
250V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6mm
Height :
920μm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Width :
787.4μm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
250V
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Dielectric :
C0G
0603 (1608 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
VJ0603D470JXPAJ
Introducing Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D470JXPAJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:250V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), VJ0603D470JXPAJ pinout, VJ0603D470JXPAJ datasheet PDF, VJ0603D470JXPAJ amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D470JXPAJ ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Vitramon VJ0603D470JXPAJ
VJ HIFREQ 47pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)