VJ0603D470JLAAP
Mfr.Part #
VJ0603D470JLAAP
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
50V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mount :
Surface Mount
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness :
939.8μm
Series :
VJ HIFREQ
Width :
787.4μm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ0603D470JLAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D470JLAAP
VJ HIFREQ 47pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D470JLAAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D470JLAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm