VJ0603D470JLAAJ32
Mfr.Part #
VJ0603D470JLAAJ32
Description
CAP CER 47 PF 50V NP0(C0G) 0603
Surface Mount, MLCC
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series :
VJ
Base Product Number :
VJ0603
Failure Rate :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Lead Style :
Voltage - Rated :
50V
Product Status :
Active
Thickness (Max) :
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing :
Tolerance :
±5%
Capacitance :
47 pF
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Package :
Digi-Reel?
Datasheets
VJ0603D470JLAAJ32
Vishay / Vitramon VJ0603D470JLAAJ32
VJ 47 pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)