VJ0603D470JLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D470JLAAJ
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±5%
Package :
Digi-Reel?
Series :
VJ
Capacitance :
47 pF
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.038" (0.97mm)
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
Applications :
Automotive
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Base Product Number :
VJ0603
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Lead Style :
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0603D470JLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D470JLAAJ
VJ 47 pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D470JLAAJ32 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G, NP0.
VJ0603D470JLAAJ32 Features
a size/dimension of 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)