VJ0603D470JEBAO
Mfr.Part #
VJ0603D470JEBAO
Description
CAP CER 47PF 100V 0603 EPOXY
Series :
VJ HIFREQ
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
47pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VJ0603D470JEBAO
Vishay / Vitramon VJ0603D470JEBAO
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 47pF