VJ0603D470GLXAP
Mfr.Part #
VJ0603D470GLXAP
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D470GLXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D470GLXAP
VJ HIFREQ 47pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D470GLXAP Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D470GLXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm