VJ0603D470FXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D470FXPAJ
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Case Code (Imperial) :
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
250V
High Q, Low Loss
Case Code (Metric) :
Capacitance :
47pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D470FXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D470FXPAJ
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 47pF