VJ0603D470FLPAP
Mfr.Part #
VJ0603D470FLPAP
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
VJ0603D470FLPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D470FLPAP
VJ HIFREQ 47pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D470FLPAP Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D470FLPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm