VJ0603D470FLBAC
Mfr.Part #
VJ0603D470FLBAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Width :
787.4μm
Published :
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
47pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
939.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
1.6002mm
Datasheets
VJ0603D470FLBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D470FLBAC
VJ HIFREQ 47pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D470FLBAC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D470FLBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm