VJ0603D470FLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D470FLAAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
47pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
939.8μm
Voltage - Rated :
50V
Width :
787.4μm
Series :
VJ HIFREQ
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Length :
1.6002mm
Datasheets
VJ0603D470FLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D470FLAAJ
VJ HIFREQ 47pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D470FLAAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D470FLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm