VJ0603D431MXXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D431MXXAJ
Description
CAP CER 430PF 25V C0G/NP0 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
430pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D431MXXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D431MXXAJ
VJ HIFREQ 430pF 25V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D431MXXAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D431MXXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm