VJ0603D431JLXAT
Mfr.Part #
VJ0603D431JLXAT
Description
CAP CER 430PF 25V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
939.8μm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
430pF
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
VJ0603D431JLXAT
Vishay / Vitramon VJ0603D431JLXAT
VJ HIFREQ 430pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D431JLXAT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D431JLXAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm