VJ0603D431GLXAR
Mfr.Part #
VJ0603D431GLXAR
Description
CAP CER 430PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance :
430pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603D431GLXAR
Vishay / Vitramon VJ0603D431GLXAR
VJ HIFREQ 430pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D431GLXAR Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D431GLXAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm