VJ0603D430MLCAP
Mfr.Part #
VJ0603D430MLCAP
Description
CAP CER 43PF 200V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
43pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
VJ0603D430MLCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D430MLCAP
VJ HIFREQ 43pF 200V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D430MLCAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D430MLCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm