VJ0603D430KXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D430KXPAJ
Description
CAP CER 43PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
43pF
Tolerance :
±10%
939.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
787.4μm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603D430KXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D430KXPAJ
VJ HIFREQ 43pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D430KXPAJ Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D430KXPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm