VJ0603D430KXPAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D430KXPAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 43PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
VJ HIFREQ
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Feature :
High Q, Low Loss
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness :
939.8μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
43pF
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
VJ0603D430KXPAC
Vishay / Vitramon VJ0603D430KXPAC
VJ HIFREQ 43pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D430KXPAC Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D430KXPAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm