VJ0603D430KLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D430KLAAJ
Description
CAP CER 43PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
43pF
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ0603D430KLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D430KLAAJ
VJ HIFREQ 43pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D430KLAAJ Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D430KLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm