VJ0603D430JXAAP
Mfr.Part #
VJ0603D430JXAAP
Description
CAP CER 43PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
787.4μm
Capacitance :
43pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
1.6002mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D430JXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D430JXAAP
VJ HIFREQ 43pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D430JXAAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D430JXAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm