VJ0603D430JLXAP
Mfr.Part #
VJ0603D430JLXAP
Description
CAP CER 43PF 25V C0G/NP0 0603
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
43pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D430JLXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D430JLXAP
VJ HIFREQ 43pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D430JLXAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D430JLXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm