VJ0603D430JLCAP
Mfr.Part #
VJ0603D430JLCAP
Description
CAP CER 43PF 200V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
16 Weeks
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
787.4μm
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
43pF
Datasheets
VJ0603D430JLCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D430JLCAP
VJ HIFREQ 43pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D430JLCAP Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D430JLCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm