VJ0603D430FLPAC
Mfr.Part #
VJ0603D430FLPAC
Description
CAP CER 43PF 250V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
43pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±1%
C0G NP0
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D430FLPAC
Vishay / Vitramon VJ0603D430FLPAC
VJ HIFREQ 43pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D430FLPAC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D430FLPAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm