VJ0603D3R9DXPAC
Mfr.Part #
VJ0603D3R9DXPAC
Description
CAP CER 3.9PF 250V C0G/NP0 0603
1 (Unlimited)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
3.9pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5pF
Tape and Reel (TR)
Width :
787.4μm
Length :
1.6002mm
Datasheets
VJ0603D3R9DXPAC
Vishay / Vitramon VJ0603D3R9DXPAC
VJ HIFREQ 3.9pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R9DXPAC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D3R9DXPAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm