VJ0603D3R9DXCAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D3R9DXCAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.9PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
3.9pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
VJ HIFREQ
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±0.5pF
Feature :
High Q, Low Loss
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
200V
Thickness :
939.8μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VJ0603D3R9DXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D3R9DXCAP
VJ HIFREQ 3.9pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R9DXCAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D3R9DXCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm