VJ0603D3R9CXCQJHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D3R9CXCQJHT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.9 PF 200V C0G 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Lead Style :
Type :
Surface Mount Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Thickness (Max) :
0.037" (0.94mm)
Capacitance :
3.9 pF
Tolerance :
±0.25pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Failure Rate :
Class :
Class 1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Ratings :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Product Type :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
200V
Brand :
Subcategory :
Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Lead Spacing :
Product :
General Type MLCCs
Dielectric :
C0G (NP0)
Packaging :
MouseReel
Package :
Cut Tape (CT)
Vishay
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Series :
VJ HIFREQ HT
Height - Seated (Max) :
RoHS :
Details
Datasheets
VJ0603D3R9CXCQJHT
Vishay / Vitramon VJ0603D3R9CXCQJHT
VJ HIFREQ HT 3.9 pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 200°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)