VJ0603D3R9CXBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D3R9CXBAJ
Description
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Length :
1.6002mm
Capacitance :
3.9pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
787.4μm
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D3R9CXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D3R9CXBAJ
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 3.9pF