VJ0603D3R9CLXAP
Mfr.Part #
VJ0603D3R9CLXAP
Description
CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
3.9pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603D3R9CLXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D3R9CLXAP
VJ HIFREQ 3.9pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R9CLXAP Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D3R9CLXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm