VJ0603D3R9BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D3R9BXPAJ
Description
CAP CER 3.9PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Width :
787.4μm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
939.8μm
Weight :
2.012816mg
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Dielectric :
C0G
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
940μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
3.9pF
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
250V
Series :
VJ HIFREQ
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D3R9BXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D3R9BXPAJ
VJ HIFREQ 3.9pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R9BXPAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 250V allows it to function.
VJ0603D3R9BXPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V