VJ0603D3R9BLCAC
Mfr.Part #
VJ0603D3R9BLCAC
Description
CAP CER 3.9PF 200V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
939.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
3.9pF
Width :
787.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
VJ0603D3R9BLCAC
Vishay / Vitramon VJ0603D3R9BLCAC
VJ HIFREQ 3.9pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R9BLCAC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D3R9BLCAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm