VJ0603D3R6DXXAP
Mfr.Part #
VJ0603D3R6DXXAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.6PF 25V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Thickness :
939.8μm
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
3.6pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.5pF
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
VJ0603D3R6DXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D3R6DXXAP
VJ HIFREQ 3.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R6DXXAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D3R6DXXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm