VJ0603D3R6DLXAP
Mfr.Part #
VJ0603D3R6DLXAP
Description
CAP CER 3.6PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
3.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Published :
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603D3R6DLXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D3R6DLXAP
VJ HIFREQ 3.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R6DLXAP Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D3R6DLXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm