VJ0603D3R6DLXAC
Mfr.Part #
VJ0603D3R6DLXAC
Description
CAP CER 3.6PF 25V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
3.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D3R6DLXAC
Vishay / Vitramon VJ0603D3R6DLXAC
VJ HIFREQ 3.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R6DLXAC Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D3R6DLXAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm