VJ0603D3R6DLPAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D3R6DLPAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.6PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
939.8μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.5pF
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Series :
VJ HIFREQ
Feature :
High Q, Low Loss
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
3.6pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D3R6DLPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D3R6DLPAJ
VJ HIFREQ 3.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D3R6DLPAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D3R6DLPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm